Karmester Ausztria Christian Arming
TV igazgató Mando Bernardinello
Győztes Ausztria Alexandra Soumm (Hegedű)
Magyar versenyző
Szavazási rendszer Minden zsűritag pontozza a résztvevők produkcióját, majd az első 3 helyezettet díjazzák.
2006►

A 2004-es Fiatal Zenészek Eurovíziója volt a tizenkettedik Fiatal Zenészek Eurovíziója, melyet a svájci Luzernben rendeztek meg. A helyszín a Kulturális és Kongresszusi Központ volt. A döntőre 2004. május 27-én került sor. Az Eurovíziós Dalfesztivállal ellenben itt nem az előző évi győztes rendez, hanem pályázni kell a rendezés jogára. A 2002-es verseny az osztrák Dalibor Karvay győzelmével zárult, aki hegedű-versenyművét adta elő Berlinben.

A helyszín

A verseny helyszíne, a Kulturális és Kongresszusi Központ

A verseny pontos helyszíne a svájci Luzernben található Kulturális és Kongresszusi Központ (rövidítve KKL Luzern) volt.

A résztvevők

Húsz ország indult a megmérettetésen, beleértve az egy év kihagyás után visszatérő Belgiumot.

Másodjára állt színpadra a Norvégiát képviselő Vilde Frang, aki az előző versenyen vett részt részt, viszont akkor kiesett az elődöntőben, ahogy a ciprusi Andréasz Joannídisz is.

A verseny

A döntőben az előadókat a Bécsi Szimfonikus Zenekar kísérte. Először fordult elő, hogy a műsorvezető és karmester szerepét egyazon személy – Christian Arming – látta el.

Érdekesség, hogy az első három helyezett – Ausztria, Németország, Oroszország – rajtszáma megegyezett a versenyen elért helyezésükkel.

A produkciók utáni szünetben A fiatal zenészek hete Luzernben címmel egy videót vetítettek a közönségnek.

A győztes az osztrák hegedűművész, Alexandra Soumm lett, aki Ausztria zsinórban második, összesítésben a negyedik győzelmét szerezte meg. Ezzel Ausztria lett a legeredményesebb nemzet a verseny történetében. Zsinórban második győzelmük után megpályázták a következő verseny rendezési jogát is, majd sikerült elnyerniük azt, így a következő versenynek a bécsi Rathausplatz adhatott otthont, s ami ez után még három verseny helyszíne volt.

Zsűri

Elődöntő

Az elődöntőt két részben, 2004. május 22-én és 23-án rendezték meg összesen húsz ország részvételével. A végső döntést a szakmai zsűri hozta meg. Hét ország jutott tovább a döntőbe.