Figyelmeztetés: Az oldal megtekintése csak a 18 éven felüli látogatók számára szól!
Honlapunk cookie-kat használ az Ön számára elérhető szolgáltatások és beállítások biztosításához, valamint honlapunk látogatottságának figyelemmel kíséréséhez. Igen, Elfogadom

Electronica.hu | Az elektrotechnika alapfogalmai : Elektrotechnika | Elektronika



...


...
...


A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Toni Braxton
Toni Braxton
Toni Braxton 2013-ban
Toni Braxton 2013-ban
Életrajzi adatok
Születési név Toni Michelle Braxton
Született 1967október 7. (55 éves)
Severn, Maryland USA
Iskolái
  • Bowie State University
  • Glen Burnie High School
Pályafutás
Műfajok R&B, soul, pop, adult contemporary
Aktív évek 1989-
Kapcsolódó előadó(k) The Braxtons
Hangszer
Hang kontraalt
Díjak
Tevékenység
Kiadók LaFace (1991–2000)
Arista (2001–2003)
Blackground (2003–2007)
Atlantic (2008–present)

Toni Braxton weboldala
A Wikimédia Commons tartalmaz Toni Braxton témájú médiaállományokat.
SablonWikidataSegítség

Toni Michelle Braxton (Severn, Maryland, 1967. október 7.) amerikai R&B-énekesnő, dalszerző, színésznő. Jellegzetes mély kontraalt[1] hangjáról ismert. Hat Grammy-díjat kapott és világszerte több mint negyvenmillió albuma kelt el. Legsikeresebb száma az Un-Break My Heart, ami a Billboard slágerlista történetében női előadótól a második legtöbb példányszámban elkelt kislemez.

1993-ban megjelent első albuma, a Toni Braxton a Billboard 200 albumslágerlista első helyére került. Ezt a sikert megismételte második albuma, a Secrets is, amin legismertebb dala, az Un-Break My Heart szerepelt, majd harmadik, The Heat című, hiphoposabb hangzású nagylemeze is. More Than a Woman című stúdióalbuma megjelenése után megvált az Arista lemezkiadótól, és a Blackgroundhoz szerződött le, ahol egy albuma jelent meg, a Libra, 2005-ben. Legújabb albuma Pulse címmel jelent meg, 2010-ben.

Élete

A korai évek

Michael Braxton tiszteletes és Evelyn Braxton opera-énekesnő hat gyermeke közül a legidősebbként született, egy öccse és négy húga van. Szüleitől szigorú keresztény nevelést kapott,[2] eleinte a popzenét sem nézték jó szemmel otthonukban, anyjuk azonban hamar felismerte gyermekei zenei tehetségét. Toni és testvérei először a templomi kórusban kezdtek énekelni.[2] Braxton a Bowie State Universityre járt, tanár szakra,[3] de az éneklés mellett döntött, amikor William E. Pettaway Jr. felfedezte, miközben Braxton egy benzinkútnál tankolás közben énekelt.[4]

The Braxtons (1989–1991)

Toni és húgai, Traci, Trina, Towanda és Tamar az 1980-as évek végén megalapították együttesüket The Braxtons néven. 1989-ben leszerződtették őket az Arista Recordshoz. 1990-ben megjelent Good Life című kislemezük,[5] mely nem aratott különösebb sikert, de két neves producer, Antonio „L.A.” Reid és Kenneth „Babyface” Edmonds figyelmét felkeltette.[5] Reid és Babyface ebben az időben írtak egy dalt Eddie Murphy Boomerang című filmje számára, és úgy tervezték, hogy Anita Baker énekli majd, ő azonban ebben az időben gyermeket várt, így lemondott a dalról és javasolta, hogy a hozzá hasonlóan mély hangú Toni Braxton énekelje el.[6] A dal, a Love Shoulda Brought You Home így Toni első kislemeze lett, és a Boomerang filmzenén kívül felkerült első szólóalbumára is. A filmzenealbum számára készült egy másik dala is, egy duett Babyface-szel, a Give U My Heart, ez is megjelent kislemezen, Braxton albumára azonban nem került fel, csak a 2003-ban kiadott válogatásalbumára.

Braxtont leszerződtette az Aristával kapcsolatban álló LaFace Records, és elkezdtek dolgozni első szólóalbumán.

Az első album (1993–1995)

1993. július 13-án megjelent Braxton első albuma, Toni Braxton címmel.[7] Producerei Reid, Babyface és Daryl Simmons voltak. Az album listavezető lett a Billboard 200-on,[8] és számos kislemez jelent meg róla: az Another Sad Love Song, ami 7. lett a Billboard Hot 100-on és 2. a Billboard Hot R&B/Hip-Hop Singles & Tracks slágerlistán,[9] a Breathe Again, ami mindkét listán a top 5-be került[9] és 2. lett a brit slágerlistán,[10] a You Mean the World to Me, a Seven Whole Days és a How Many Ways.[9]

Az album három Grammy-díjat nyert: a legjobb új előadónak járót, valamint a legjobb női R&B-előadóét két egymást követő évben, 1994-ben és 1995-ben.[11] Szintén háromszor nyerte el az American Music Awardot: 1994-ben a kedvenc soul/R&B album és a kedvenc új adult contemporary előadó kategóriában, 1995-ben pedig a kedvenc soul/R&B album kategóriában.[11] A Toni Braxton album az Egyesült Államokban nyolcszoros platinalemez lett, világszerte pedig több mint 15 milliót adtak el belőle.[5][12]

Secrets (1996–1998)

Braxton 1996-ban jelentette meg második, máig legsikeresebb albumát, Secrets címmel.[13] Babyface mellett R. Kellyvel, Tony Rich-csel és David Fosterrel dolgozott rajta.[14] Braxton az album társproducere is volt, és a dalok közül kettőnek a társszerzője is (az egyik a kislemezen is megjelent How Could an Angel Break My Heart).

Az album a Billboard 200 slágerlista második helyéig jutott,[15] első kislemeze, a You’re Makin’ Me High pedig Braxton első listavezető száma lett a Billboard Hot 100 Singles listán.[9] A szám két hétig az R&B kislemezek slágerlistáját is vezette,[9] és Európában, valamint Ázsiában is nagy sikert aratott. A második kislemez, a Diane Warren által írt Un-Break My Heart Braxton legsikeresebb és máig legismertebb száma lett,[16] tizenegy hétig vezette a Hot 100[5] és a Hot Dance Singles listákat, valamint négy hétig a Hot Dance Music/Club Play listát,[17] a brit slágerlistán pedig a második helyezést érte el.[18] A Billboard történetében női előadótól ez a második legnagyobb példányszámban elkelt kislemez (Whitney Houston I Will Always Love You című dala után).

Az albumról két további kislemez jelent meg, az I Don’t Want To/I Love Me Some Him, ami első helyre került a Hot Dance Music/Club Play slágerlistán,[9] illetve a How Could an Angel Break My Heart, amelynek kislemezen a Kenny G-vel felvett duettváltozata jelent meg. Braxton később turnézott is Kennyvel.[19] Az album egyik dala, a Let It Flow felkerült Az igazira várva című film filmzenealbumára.

A Secrets 92 hetet töltött az amerikai albumslágerlistán, és nyolcszoros platinalemez lett. Világszerte több mint húszmillió példányban kelt el. Braxton több év végi összesített Billboard-lista elejére is került: Top Hot 100 Singles Artist – Female,[20] Top R&B Artist – Female (singles and albums), Top Hot R&B Singles Artist – Female,[17] Top Hot Dance Club Play Artist[17] és Top Hot Adult Contemporary Artist listákat vezette, az Un-Break My Heart pedig a Top Hot Dance Club Play Single és Top Hot Adult Contemporary Track címeket nyerte el. Braxton két Grammy-díjat nyert az albummal, a legjobb női popelőadó[11] és a legjobb női R&B előadó kategóriában, valamint két American Music Awardot, a kedvenc női soul/R&B előadó és a kedvenc soul/R&B album kategóriában.[11]

The Heat (1998–2001)

1998-ban Braxton csődbe került, és több személyes tárgyát is elárverezték, közte több díjat, amit elnyert. Ebben az időben Belle szerepét játszotta A szépség és a szörnyeteg musicalváltozatában a Broadwayen. 1999-re megoldódtak a jogi problémák közte és lemezcége közt, és új lemezszerződést kapott, 25 millió dollár értékben, de későbbi albumai kevésbé lettek sikeresek.

2000 januárjában megjelent Braxton új albumának, a The Heatnek első kislemeze, a He Wasn’t Man Enough. Júniusra a dal, Braxton egyik legsikeresebb száma a Hot 100 Billboard-lista második helyére került, videóklipje, melyben Robin Givens színésznő is szerepelt, két MTV Video Music Award-jelölést kapott (legjobb videóklip női előadótól, illetve legjobb R&B videóklip kategóriában), illetve jelölték a Billboard Music Video Awardra is az év legjobb R&B videóklipje kategóriában.

2000. április 25-én megjelent maga az album is, melyen Braxton újra Babyface-szel és Fosterrel dolgozott, valamint Rodney Jerkinsszel, illetve új barátjával, Keri Lewisszal, akivel 1997-ben találkozott, amikor Lewis együttese, a Mint Condition Braxton előzenekara volt. A The Heat felvétele során Braxton lényegesen nagyobb szerepet vállalt a dalok szerzésében, mint eddig. Több dalnak a társszerzője volt. A Gimme Some című dalban a TLC egyik tagja, Lisa „Left-Eye” Lopes rappel.

Az album a Billboard 200 második helyén debütált, és az első héten 205 000-et adtak el belőle. Tizenöt egymást követő héten át maradt a Top 20-ban. A második kislemez, a Just Be a Man About It a 32. helyre került a Billboard Hot 100 listán és a 6. helyre az R&B-listán, a harmadik, a Diane Warren által írt Spanish Guitar pedig a 98. helyig jutott a Hot 100-on és listavezető lett a Hot Dance & Club slágerlistán. A negyedik kislemez, a Maybe a 74. lett az R&B-slágerlistán. Az év végére az album platinalemez lett az USA-ban, több mint egymillió példányban kelt el.

Braxton ismét listavezető lett több év végi Billboard-listán is (Top R&B/Hip-Hop Artist – Female, Top R&B/Hip-Hop Album Artist – Female, Top Hot R&B/Hip-Hop Singles & Tracks Artist – Female). 2000-ben elnyerte a Soul Train Awardson az Aretha Franklin-díjat is az év előadója kategóriában, 2001-ben pedig Grammy-díjat kapott a legjobb női R&B előadó kategóriában a He Wasn’t Man Enoughért. Az albumot a legjobb R&B-album kategóriában is jelölték. A 2001-es American Music Awards díjkiosztón már harmadszor nyerte el Braxton-album a legjobb R&B/soulalbumnak járó díjat.

2001. április 21-én Braxton feleségül ment Keri Lewishez, december 2-án pedig megszületett fiuk, Denham. 2001 végén Braxton egy karácsonyi albumot jelentetett meg Snowflakes címmel. 2002-ben, miközben negyedik stúdióalbumának felvételeire készült, Braxton rájött, hogy ismét gyermeket vár, és mivel tudta, hogy így nem tudja majd megfelelően reklámozni az albumot, kérte a lemezkiadótól, hogy halasszák el a megjelenést, ők azonban erre nem voltak hajlandóak, és az album a tervezett időben jelent meg, 2002 novemberében. Az albumot nem reklámozták kellőképpen, és Braxton, aki veszélyeztetett terhessége miatt ágyhoz volt kötve, megharagudott a lemezcégre, amiért ilyen lehetetlen helyzetbe hozták.

More Than a Woman (2002–2004)

2002 novemberében megjelent Braxton negyedik stúdióalbuma, a More Than a Woman. Az album stílusváltást jelentett: sokkal inkább hiphop-jellegű, mint az előzőek. A nem megfelelő promóció miatt az album nem aratott nagy sikert Braxton korábbi albumaihoz képest. A Billboard-lista 13. helyén debütált, az első héten 97 000-et adtak el belőle. Első kislemeze, a Hit the Freeway csak a 86. helyig jutott a Hot 100 listán, az ezt követő két kislemez (A Better Man; Lies, Lies, Lies) pedig fel se kerültek a listára. Az albumból az USA-ban 435 000 kelt el.

Az album megjelenése előtt Braxton vitába keveredett Irv Gotti producerrel, aki lejátszotta a rádióban az album első kislemezdalának szánt No More Love befejezetlen változatát. Braxton levette a dalt az albumról. Braxton úgy tervezte, a Me & My Boyfriend című dalt is kiadja kislemezen, ehhez Tupac Shakur egy számából használt fel részletet, nem sokkal a dal tervezett megjelenése előtt azonban Jay-Z ugyanezt a dalrészletet használta fel ‘03 Bonnie & Clyde című számához. Braxton nemtetszését fejezte ki efölött egy rádióinterjúban. Jay-Z tagadta, hogy tudott volna Braxton terveiről.

2003. március 31-én megszületett Braxton és Lewis második fia, Diezel Ky Braxton-Lewis. A gyermeket 2006 októberében autizmussal diagnosztizálták.

2003 áprilisában Braxton otthagyta eddigi lemezkiadóját, ahol tizennégy évet töltött, és a Blackgroundhoz szerződött le, ami akkori menedzserének, Barry Hankersonnak a kiadója. Itt jelentette meg ötödik stúdióalbumát, Libra címmel.

Libra

2005 áprilisában megjelent az új album első kislemeze, a Please, és bár a Billboard Hot 100-ba nem került be, az R&B/Hip-Hop listán a 36. helyre került. Magát az albumot eredetileg júniusban akarták megjelentetni, de a megjelenést többször elhalasztották, végül szeptember 27-én jelent meg. A Libra című albumot éppúgy nem reklámozták megfelelően, mint a More Than a Womant, ennek ellenére a Billboard 200 negyedik helyén nyitott, és az első héten 114 593-at adtak el belőle. Az R&B/Hip-Hop albumok listáján a 2. helyre került, és november 4-én aranylemez lett. Ez egy alig reklámozott albumtól szép eredmény, Braxton korábbi albumaihoz képest azonban csalódásnak minősült. Az albumról megjelent második kislemezt, a Trippin’ (That’s the Way Love Works) címűt kevesebbet játszották a rádiók, és nem aratott nagy sikert, többek közt azért is, mert nem készült hozzá videóklip. A R&B/Hip-Hop slágerlistán a 67. helyig jutott. A rajongók remélték, hogy harmadik kislemezként megjelenik az I Wanna Be (Your Baby), de erre nem került sor. Az album 2005 végén aranylemez minősítést kapott, és össtesen 431 000 példányban kelt el.[21]

Braxton az Il Divóval közösen felvette a The Time of Our Lives című dalt, ami a 2006-os FIFA Világbajnokság himnusza lett, és június 9-én, a bajnokság kezdetekor előadták Berlinben. A bajnokság végén is előadták, ezzel ők lettek az első előadók, akiket a nyitó- és záróceremónián is felkértek, hogy lépjenek fel.[22] A dal Németországban a slágerlista 17. helyére került. A sikeren felbuzdulva az Edel Records Németországban újra megjelentette az albumot, az új dallal és új borítóval.

Braxton fellépett az American Idol tehetségkutató műsor ötödik évadjának utolsó epizódjában. Elvis Presley In the Ghetto című dalát adta elő Taylor Hicksszel, aki megnyerte a tehetségkutatót.[23]

2006–2008: Toni Braxton: Revealed, pereskedés és Dancing with the Stars

2006. május 19-én a Las Vegas-i Flamingo Hotel and Casino bejelentette, hogy Wayne Newton helyett augusztus 3-tól Braxton lép fel rendszeresen a kaszinóban.[24] Műsorát, a Toni Braxton: Revealedet hetente hat este adja elő, 2007 márciusáig, amit később augusztusig meghosszabbítottak. Afroamerikai előadótól ez lett az első vegasi műsor, ami a tíz legnépszerűbb közé került. Sikere miatt 2008 augusztusáig meghosszabbították, de miután Braxton mellkasi fájdalmai miatt 2008 áprilisában kórházba került, a fellépéseket szüneteltette, majd végleg lemondta.[25]

Braxton közben felbontotta szerződését a Blackgrounddal, miután több vitába is keveredett Barry Hankerson menedzserrel.[26] 2007. január 12-én az énekesnő tízmillió dollárra beperelte Hankersont a manhattani bíróságon. Csalással és megtévesztéssel vádolta a menedzsert, valamint azzal, hogy tönkretette az énekesnő kapcsolatát az Arista Recordsszal.[27] Braxton szerint Hankerson saját üzleti érdekeit az övé elé helyetre, és állítólag azt mondta az Arista Recordsnak, hogy az énekesnő nem akar velük dolgozni többé, míg Braxtonnal azt hitette el, hogy a kiadó nem akarja őt.[27] Braxton azzal is vádolta Hankersont, hogy kérése ellenére sem küldött neki másolatot egyes elszámolási dokumentumokból, hazudott az ő nevében kötött egyezségekről és nem volt hajlandó információt nyújtani róla más menedzsereknek, akiket Braxton alkalmazni akart. Végül Braxton visszafizette Hankersonnak a 375 000 dolláros előleget, amit kapott tőle, és következő albuma bevételéből is százalékot ígért neki, Hankerson pedig hajlandó volt felbontani a Braxtonnal kötött szerződését. Az egyezség korlátozta azoknak a cégeknek a számát, amelyekkel az énekesnő leszerződhet.[28][29]

2008 augusztusának elején több weboldal, köztük a TMZ.com és az In Touch Weekly magazin is bejelentette, hogy Braxton szerepelni fog a Dancing with the Stars tévésorozat hetedik évadjában. Ezt augusztus 25-én a Good Morning America is megerősítette, azzal együtt, hogy az énekesnő partnere Alec Mazo lesz.[30]

2008–jelenleg: Pulse

2008 októberében bejelentették, hogy Braxton szerződést kötött az Atlantic Recordsszal. A Jet magazin novemberi számában az énekesnő beszélt a Dancing with the Starsról és fia autizmusáról is, megemlítette új lemezszerződését és nemsokára megjelenő új kislemezét is. Kijelentette, hogy a CD valamikor 2009-ben fog megjelenni, és célzott arra is, hogy főzőműsorban fog szerepelni a Dancing with the Stars egy másik versenyzőjével, Rocco DiSpiritóval.

Yesterday című számát 2009. szeptember 11-én mutatták be, a dalban Trey Songz is közreműködik.[31] Ez lett Braxton hatodik stúdióalbuma, a Pulse első kislemeze.[32] A Yesterday a 96. helyen nyitott az amerikai Billboard Hot R&B/Hip-Hop Songs slágerlistán.[33] 2010. január 2-án hatalmasat ugrott, és elérte a 12. helyet,[34] amivel Toni legnagyobb sikere lett a 2000-ben megjelent Just Be a Man About It óta, ami a 6. helyig jutott.

Szeptember 17-én Toni bejelentette, hogy az albumon 12 dal fog szerepelni, közte talán a korábban kiszivárgott dalok némelyike is.[35] Az album 2010. május 4-én jelent meg az USA-ban,[36] míg az Egyesült Királyságban a megjelenési dátum 2010. május 10-e volt.[37] Január 29-én az énekesnő hivatalos weboldalán két újabb dal is megjelent: a Hands Tied és a Make My Heart.[38] Később mindkét dal megjelent kislemezen is.

A január 12-ei haiti földrengés áldozatainak megsegítésére több világhírű énekes, köztük Toni szereplésével újra kiadták az 1985-ben megjelent We Are the World című dalt. A We Are the World 25 for Haiti változatot február 1-jén vették fel.

Színészi pályafutása

Braxton két Broadway-produkcióban is fellépett: 1998-ban a Szépség és a Szörnyetegben Belle szerepében[39] és 2003-ban az Aida címszerepében.[40] A Broadwayen ő volt mindeddig az egyetlen színes bőrű Belle (az Egyesült Királyságban, a West Enden Michelle Gayle is játszotta), egyben ez volt az első alkalom, hogy színes bőrű főszereplője van egy Disney-musicalnek.[41] 2001-ben szerepelt először filmben, a Kingdom Come-ban.[42] 2005 augusztusában bejelentette, hogy 2006-ban szerepelni fog egy új szituációs komédia első epizódjában a The WB csatornán, de a csatorna 2006 őszén egy másik csatornába olvadva megszűnt, és a sorozat nem készült el. Braxton szerepelt a Kevin Hill című szituációs komédiában.[43] 2010-ben mutatják be új filmjét, a The Oogieloves in the Big Balloon Adventure-t, melyben Jaime Pressly és Cloris Leachman mellett szerepel. Braxton egy Rosalie Rosebud nevű énekest játszik, akinek sztárallűrjei közé tartozik többek közt, hogy több mint 200 csomaggal utazik. Rosalie-t állítólag Mariah Careytől mintázták.[44]

Magánélete

Braxton 1997-98-ban Curtis Martin labdarúgóval járt, majd találkozott Keri Lewis zenésszel, akinek együttese, a Mint Condition Braxton előzenekara volt akkori turnéján.[45] 2001. április 21-én összeházasodtak,[45] december 2-án pedig megszületett első fiuk, Denham Cole Braxton-Lewis.[46] Második fiuk, Diesel Ky 2003. március 31-én született.[46]

A Las Vegas-i Flamingóban 2006 októberében adott koncertjén Braxton könnyekben tört ki, amikor elmondta, hogy kisebbik fiát nemrég autizmussal diagnosztizálták.[47] Braxton úgy véli, ha korábban diagnosztizálták volna a betegséget, segíteni lehetett volna a gyermeken, emiatt az orvosát okolja fia állapotáért.[48] 2007 eleje óta Braxton az Autism Speaks szervezet egyik képviselője,[49] ezenkívül az American Heart Associationé is.

2007 augusztusában elterjedt a hír, hogy Braxtont mellrákkal diagnosztizálták. Az énekesnő az Access Hollywood műsorában kijelentette, hogy ez nem igaz. 2008-ban eltávolítottak a melléből egy jóindulatú daganatot.[50]

2008. április 8-án rövid időre kórházba került. Majdnem két éve tartó vegasi (Flamingo Hotel) fellépéssorozatát, amely augusztus 23-án ért volna véget, hátralévő koncertjeit lemondta. Később, amikor fellépett a Dancing with the Stars műsor hetedik évadjában, elmondta, hogy mikrovaszkuláris anginával műtötték.[51]

2009 novemberében bejelentette, hogy férje és ő különváltak.[52]

Diszkográfia

Stúdióalbumok

Egyéb albumok

Lásd még

Jegyzetek

  1. Foxytunes.com
  2. a b Toni Braxton Tickets. Premium Seats USA. (Hozzáférés: 2006. december 18.)
  3. Kinnon, Joy Bennett. „The Rise and Fall and Rise of Toni Braxton”, Ebony, 2000. december 1. (Hozzáférés ideje: 2009. június 6.) 
  4. Joan, Morgan. „Fully Exposed”, Vibe, 2002. december 1. (Hozzáférés ideje: 2009. június 6.) „One day in 1990, songwriter Bill Pettaway heard Toni singing to herself at an Annapolis gas station, liked what he heard, and got her an audition with L.A.” 
  5. a b c d Toni Braxton. VIBE.com. . (Hozzáférés: 2006. december 18.)
  6. Toni Braxton. AskMen. . (Hozzáférés: 2006. december 18.)
  7. 'Toni Braxton: Music: Toni Braxton. Amazon.com. (Hozzáférés: 2006. december 18.)
  8. Discography — Toni Braxton - Toni Braxton'. Billboard.com. . (Hozzáférés: 2006. december 18.)
  9. a b c d e f Artist Chart History — Toni Braxton. Billboard.com. . (Hozzáférés: 2006. december 18.)
  10. everyHit.com UK Top 40 Chart Archive, British Singles & Album Charts
  11. a b c d Toni Braxton. Yahoo! TV, 2003. március 14. (Hozzáférés: 2006. december 26.)
  12. Gold&Platinum: Top 100 albums. RIAA. (Hozzáférés: 2006. december 18.)
  13. 'Secrets: Music: Toni Braxton. Amazon.com. (Hozzáférés: 2006. december 18.)
  14. Toni Braxton: Secrets'. ArtistDirect. (Hozzáférés: 2006. december 18.)
  15. Discography — Toni Braxton - Secrets'. Billboard.com. . (Hozzáférés: 2006. december 18.)
  16. 'Il Divo: Music: Il Divo. Amazon.com. (Hozzáférés: 2006. december 18.)
  17. a b c Toni Braxton. Music Fan Clubs. (Hozzáférés: 2006. december 26.)
  18. http://www.everyhit.com
  19. Kenny G and Toni B: Lds Valerie Groth and Justin Collie manipulate one lighting system to create two shows. Live Design, 1997. május 1. . (Hozzáférés: 2006. december 26.)
  20. Year End Charts — Year-end Singles — The Billboard Hot 100. Billboard.com. . (Hozzáférés: 2006. december 26.)
  21. Toni Braxton: News. Universal Motown Records Group, 2005. november 4. (Hozzáférés: 2006. december 26.)
  22. FIONA: DIVO. Mirror.co.uk. (Hozzáférés: 2006. december 18.)
  23. Soul Patrol Rides On: Taylor Hicks Wins 'American Idol'. MTV News, 2006. május 25. (Hozzáférés: 2006. december 27.)
  24. USA Today.com
  25. 'People magazin. (Hozzáférés: 2010. május 26.)
  26. Toni Braxton parts ways with label. MTV News, 2006. május 25. . (Hozzáférés: 2007. január 12.)
  27. a b "Toni Braxton sues her former manager", Larry Neumeister, AP via CBS News.com, 2007. január 13. Elérés: 2008. február 12.
  28. "Braxton Settles Suit Against Ex-Manager" Archiválva 2015. szeptember 24-i dátummal a Wayback Machine-ben, Samantha Gross, Fox News.com, February 14, 2007.
  29. Toni Braxton sues her former manager. Yahoo, 2007. január 12. (Hozzáférés: 2007. január 12.)
  30. Announcing the Stars”, abc.go.com. (Hozzáférés ideje: 2008. szeptember 16.) 
  31. Exclusive: Be the First to Listen to Toni Braxton's New Single 'Yesterday'. 2009. szeptember 14-i dátummal az eredetiből archiválva. (Hozzáférés: 2009. szeptember 12.)
  32. http://www.billboard.com/#/news/toni-braxton-pulse-album-preview-1004058342.story
  33. Trust, Gary: Taylor Swift Climbs Hot 100, Black Eyed Peas Still No. 1. Billboard. Nielsen Business Media, Inc., 2009. szeptember 14. (Hozzáférés: 2009. október 3.)
  34. http://www.billboard.com/#/charts/r-b-hip-hop-songs?begin=11&order=position
  35. Archivált másolat. 2010. február 5-i dátummal az eredetiből archiválva. (Hozzáférés: 2010. május 26.)
  36. http://thatgrapejuice.net/2010/01/toni-braxtons-pulse-pushed/
  37. Archivált másolat. 2019. április 7-i dátummal az eredetiből archiválva. (Hozzáférés: 2010. július 28.)
  38. Archivált másolat. 2011. január 8-i dátummal az eredetiből archiválva. (Hozzáférés: 2010. május 26.)
  39. Braxton adds 'chocolate syrup' to 'Beasts Belle role. CNN. (Hozzáférés: 2006. december 19.)
  40. Toni Braxton Set To Return To Broadway. Yahoo! Music. (Hozzáférés: 2006. december 19.)
  41. Toni Braxton. Lifetime's intimate portrait. 2005. december 5-i dátummal az eredetiből archiválva. (Hozzáférés: 2006. december 18.)
  42. Kingdom Come. IMDb. (Hozzáférés: 2006. december 19.)
  43. Toni's TV Deal. Contact Music, 2004. szeptember 20. (Hozzáférés: 2007. január 24.)
  44. Toni Braxton interview by Pete Lewis, 'Blues & Soul' May 2010
  45. a b Toni Braxton Gets Married. Yahoo! Music. (Hozzáférés: 2006. december 26.)
  46. a b Toni Braxton — Profile. E! Online. 2007. szeptember 30-i dátummal az eredetiből archiválva. (Hozzáférés: 2006. december 26.)
  47. O.J. Simpson to confess — hypothetically (Plus: Toni Braxton sobs while discussing autistic son). MSNBC, 2006. október 30. (Hozzáférés: 2006. december 18.)
  48. Braxton Upset with Doctors Over Son's Autism. Contact Music, 2006. október 29. (Hozzáférés: 2006. december 26.)
  49. Toni Braxton Named National Celebrity Spokesperson for Autism Speaks, Autism Speaks, e-Speaks, March 10, 2007
  50. Braxton Skipped DWTS Finale Over Cancer Scare. TMZ, 2008. december 6. (Hozzáférés: 2008. december 10.)
  51. http://www.webmd.com/heart-disease/news/20080923/toni-braxton-microvascular-angina-faq
  52. Toni Braxton Confirms 'Single' and 'Separated' Post Divorce Rumor. Singersroom. (Hozzáférés: 2009. december 6.)

További információkszerkesztés

Commons:Category:Toni Braxton
A Wikimédia Commons tartalmaz Toni Braxton témájú médiaállományokat.
Információ forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki/Toni_Braxton
A lap szövege Creative Commons Nevezd meg! – Így add tovább! 3.0 licenc alatt van; egyes esetekben más módon is felhasználható. Részletekért lásd a felhasználási feltételeket.
Zdroj: Wikipedia.org - čítajte viac o Toni Braxton

Villamosmérnöki és elektronikai alapfogalmak - elektronica.hu
čítajte viac na tomto odkaze: 2004-ben befejezett televíziós sorozatok

Állam
Államforma
Államok vezetőinek listája 2005-ben
Április 19.
Április 2.
Április 25.
Április 8.
Április 9.
Ça Ira
Érettségi vizsga
Észak-atlanti Szerződés Szervezete
Északi flórabirodalom
Év
Évszázad
Évtized
Így jártam anyátokkal
Ókor
Örmény naptár
…Something to Be
.ua
1. század
10. század
1019
1054
1125
1238
1240
1326
1346
1386
14. század
1475
15. század
16. század
1648
1654
1667
1707
1709
1935
1939
1950-es évek
1960-as évek
1970-es évek
1980-as évek
1990-es évek
1991
1998
20. század
2000
2000-es évek
2001
2002
2003
2004
2004–2005-ös magyar labdarúgó-bajnokság (első osztály)
2005
2005-ös franciaországi zavargások
2005 új világörökségi helyszínei
2005 (szám)
2005 a filmművészetben
2005 a jogalkotásban
2005 a légi közlekedésben
2005 a sportban
2005 a tudományban
2005 videójátékai
2006
2007
2008
2009
2010
2010-es évek
2012. évi nyári olimpiai játékok
2020
2020-as évek
2022
2022-es orosz invázió Ukrajna ellen
2030-as évek
2040-es évek
2050-es évek
21. század
22. század
236
375
5. század
50 Cent
7. század
860
893
9. század
943
965
Aaliyah
Ab urbe condita
AES-Tisza II erőmű
AIDS
ALEE
Alekszej orosz cár
Alföld
Alicia Keys
Amarantine
Amerikai dollár
Amerikai Egyesült Államok
Amerikai fater
Ammán
Angela Merkel
Angol nyelv
Arany Horda
Asztrahányi Kánság
Augusztus 24.
Augusztus 27.
Augusztus 29.
Augusztus 5.
Augusztus 7.
Ausztrália (ország)
Avatár – Aang legendája
Azovi-tenger
Az első Lengyel Köztársaság, a felvirágzás kora (1572–1697)
A fizika világéve
A Kárpátok ősbükkösei
A Nagy Könyv
A Szovjetunió felbomlása
Bácskai János (színművész)
Bókai Mária
Bűnügyi film
Bahái naptár
Baráth István
Batu kán
BBC
Beautiful Intentions
Belgium
Berber naptár
Bergyanszk
Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központja
Besenyők
Bioszféra-rezervátum
Bizánci Birodalom
Bizánci naptár
Bodrogi Attila
Bogdán Gergő
Bohdan Hmelnickij
Bonnie Tyler
Bon Jovi
Boomerang (Közép- és Kelet-Európa)
Boszporoszi Királyság
Botár Endre
Bourbon Leonóra spanyol királyi hercegnő
Brandy Norwood
Bruttó hazai termék
Budapest
Budapesti memorandum
Budapest Parádé
Buddhista naptár
Burmai naptár
Call of Duty 2
Calma apparente
CGI (film)
Chemistry
Confessions on a Dance Floor
Császár András
Csernobil
Csernyihiv
Csernyivci
Csillagok háborúja III: A Sith-ek bosszúja
Csornomorszk
Debreceni VSC (labdarúgás)
December 10.
December 15.
December 16.
December 3.
December 31.
December 6.
December 8.
December 9.
Denisz Anatolijovics Smihal
Depeche Mode
Dimmu Borgir
Dnyeper
Dnyeszter
Dnyeszter Menti Köztársaság
Dnyipro
Dominancia
Doneck
Donyec
Donyec-medence
Donyeci-hátság
Dream Theater
Duna (televízióadó)
Duna Televízió
Dzsucse-naptár
Egészségügyi Világszervezet
Egyesült Nemzetek Szervezete
Egyetemes Postaegyesület
Egyezményes koordinált világidő
Elnök
El sexto sentido
Emánuel belga herceg
Emberi fejlettségi index
Enya
Eris (törpebolygó)
Eros Ramazzotti
Etióp naptár
Európa
Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet
Európai Unió
Európa országai
Európa Tanács
Eurocontrol
Fájl:000 Ukraina harta.PNG
Fájl:Bohdan Chmiel Nicky (BM 1869,0612.130).jpg
Fájl:Disambig.svg
Fájl:Europe-Ukraine (disputed territory).svg
Fájl:Flag of Canada.svg
Fájl:Flag of France.svg
Fájl:Flag of Germany.svg
Fájl:Flag of Ukraine.svg
Fájl:Kamianets-Podilskyi Castle walls2.JPG
Fájl:Karpaty, pohled při stoupání na Hoverlu.jpg
Fájl:Lebedev baptism.jpg
Fájl:Lesser Coat of Arms of Ukraine.svg
Fájl:Ltspkr.png
Fájl:Principalities of Kievan Rus' (1054-1132).jpg
Fájl:Searchtool right.svg
Fájl:Tropical Storm Katrina on August 24 2005.jpg
Fájl:Ukraine topo en.jpg
Fájl:Wiki letter w.svg
Félix Bossuet
Földközi-tenger
Földrajzi koordináta-rendszer
Független Államok Közössége
Főváros
Február 16.
Február 23.
Február 24.
Fehéroroszország
Fekete-tenger
Fekete-tengeri Gazdasági Együttműködés
Feodoszija
Fernando Alonso
Fijación Oral Vol. 1
Formula–1
Franciaország
Francia nyelv
Frigyes dán királyi herceg
Gáspár Győző
Gázai övezet
Gótok
Görög gyarmatosítás
Görbicz Anita
Garbage
Genovai Köztársaság
George W. Bush
Gergely-naptár
Germánok
Girls Aloud
GUAM
Halálozások 2005-ben
Halics
Harkiv (település)
Harry Potter és a Félvér Herceg
Have a Nice Day
Hindu naptár
Hivatalos nyelv
Hollandok
Holocén
Holocén naptár
Hoverla
Hunok
Iónok
I. e. 7. század
I. Jaroszláv kijevi nagyfejedelem
Időzóna
II. János Pál pápa
III. Alexandrosz makedón király
Imre István (színművész)
Indiai nemzeti naptár
Internet Movie Database
Interpol
Irán
Iráni naptár
Irak
ISO 4217
Ivan Gašparovič
Izmajil
Izrael
Jóban Rosszban
Július 1.
Július 10.
Július 2.
Július 21.
Július 27.
Július 6.
Július 7.
Június 1.
Június 5.
Jagelló-ház
Jalta
Január 14.
Január 17.
Január 20.
Január 23.
Japán naptár
Jay Chou
Jennifer Lopez
Joó Gábor
Jobb és bal oldali közlekedés
Jog és Igazságosság
Jordánia
Julija Volodimirivna Timosenko
Jurij Ivanovics Jehanurov
Károly walesi herceg
Kárpáti Nemzeti Park
Kárpátok
Kínai naptár
Köztársaság
Köztársasági elnök
Kabul
Kali-juga
Kamilla cornwalli hercegné
Kamjanec-Pogyilszkij
Kanada
Kanye West
Kapácsy Miklós
Kassai Ilona
Katie Melua
Katrina hurrikán (2005)
Kazár Birodalom
Kazanyi Kánság
Kelet-Európa
Kelet-európai-síkvidék
Kelet-európai idő
Kelet-ukrajnai háború
Kercs
Kereskedelmi Világszervezet
Keresztély dán herceg
Kereszténység
Kherszonészosz (krími polisz)
Kijev
Kijevi Rusz
Kiskunfélegyháza
Kistarcsa
Kontinentális éghajlat
Kopt naptár
Koreai naptár
Korhatár-besorolás#6
Korhatár-besorolás#KN
Korrupció
Kozákok
Krím
Krími-hegység
Krími Tatár Kánság
Krivij Rih
Kropivnickij
Ladoga-tó
Late Registration
Legfelső szintű tartomány
Lengyelország
Lengyelország a Jagellók korában (1386–1572)
Libra (Toni Braxton-album)
Litvánia
Live 8
Lodoméria
London
Lost – Eltűntek
Lublini háromszög
Luck
Luhanszk
Luxemburg
Lviv
Május 12.
Május 29.
Május 31.
Március 14.
Március 18.
Március 21.
Március 26.
Március 27.
Március 28.
Március 6.
Mária dán királyi hercegnő
Mély Torok (fedőnév)
Müpa
M2 (televízióadó)
M5-ös autópálya (Magyarország)
Madonna (énekesnő)
Magyarok
Magyarország
Malév
Manila
Mariah Carey
Mariupol
Megasztár
Melanie Chisholm
Melihate Ajeti
Mersenne-prímek
Meteorológiai Világszervezet
Michael Schumacher
Mighty ReArranger
Mikolajiv
Minnesota
Moldova
Molnár Ilona
Mongol Birodalom
Monkey Business
Mortimer-ügy
Moszkva
Moszkvai Nagyfejedelemség
Music of the Sun
Muszlim naptár
Németország
Német nyelv
Népsűrűség
Növénytársulás
Nagyanyó nyomoz (egyértelműsítő lap)
Nagyanyó nyomoz (film)
Nagyanyó nyomoz (televíziós sorozat)
Nemzeti himnusz
Nemzeti mottók listája
Nemzetközi Újjáépítési és Fejlesztési Bank
Nemzetközi Beruházásbiztosítási Ügynökség
Nemzetközi fonetikai ábécé
Nemzetközi gépkocsijelek listája
Nemzetközi Olimpiai Bizottság
Nemzetközi Pénzügyi Társaság
Nemzetközi Távközlési Egyesület
Neogén
New Orleans (település)
Nightwish
Nine Inch Nails
November's Chopin
November 13.
November 22.
November 9.
Novgorodi Köztársaság
NOX (együttes)
Nukleáris fegyver
Nyugati gótok
Octavarium
Odessza
Október 10.
Október 15.
Október 19.
Október 27.
Október 31.
Október 4.
Október 8.
Október 9.
Oneworld
Oral Fixation Vol. 2
Oroszország
Orosz nyelv
Országhívószámok listája
Országok GDP szerinti listája (nominális)
Országok népesség szerinti listája
Országok terület szerinti listája
Oszmán Birodalom
Párizs
Pakisztán
Paleogén
Panic at the Disco
Pantikapaion
Paul Rodgers
Pecserszka lavra
Perszonálunió
Pestis
Piece by Piece
Playing the Angel
Pleisztocén
Podóliai-hátság
Pogány Judit
Polgári Platform (Lengyelország)
Poltavai csata
Pontosz
PORT.hu
Pozsony
Queen
Quimby
Római Birodalom
Római katolikus
Rammstein
Rebirth (Jennifer Lopez-album)
Refúgium
Rejtély
Reliktum élőlény
Return of the Champions
Richter-skála
Rihanna
Robert Plant
Rob Thomas
Roger Waters
Románia
Rosenrot
Sólyom László (jogász)
Sablon:Nagyanyó nyomoz
Sablonvita:Nagyanyó nyomoz
Sarkel
Schrei
Scooter
Shakira
Spanyolország
Spanyol nyelv
Super RTL
Sverre Magnus norvég herceg
Symfollies
System of a Down
Szökőmásodperc
Szövetségi Nyomozó Iroda
Született feleségek
Szaddám Huszein
Szeged
Szeptember 12.
Szeptember 13.
Szeptember 25.
Szeptember 30.
Szeptember 8.
Szerbia
Szerbia és Montenegró
Szevasztopol
Szimferopol
Szitás Barbara
Szkíták
Szláv népek
Szlovákia
Szokol Péter
Szovjetunió
Sztyepp
Szubtrópusi
Szubtrópusok
Szumátra
Szuverenitás
Szuzdal
T.A.T.u
Tanita Tikaram
Teherán
Természetvédelmi területek Ukrajna területén
TF1
Thai szoláris naptár
Thalía (énekesnő)
The Best of Brandy
The Black Eyed Peas
The Emancipation of Mimi
The Massacre
The Rolling Stones
The Veronicas
Tiszaújváros
Tokio Hotel
Toni Braxton
Trópusi
Trópusi ciklon
Tundra
Turbonegro
Ukrán hrivnya
Ukrán nyelv
Ukrán ortodox egyház (kijevi patriarchátus)
Ukrán Szovjet Szocialista Köztársaság
Ukrajna
Ukrajna címere
Ukrajna csatlakozása az Európai Unióhoz
Ukrajna földrajza
Ukrajna himnusza
Ukrajna történelme
Ukrajna világörökségi helyszínei
Ukrajna zászlaja
Ultimate Aaliyah
UNESCO
Ungvár
Választások 2005-ben
V. Harald norvég király
Varégok
Vegyifegyver-tilalmi Szervezet
Velikij Novgorod
VI. Fülöp spanyol király
Vikram korszak
Viktor Andrijovics Juscsenko
Világörökség
Villamos hálózat
Vilmos Sándor holland király
Vlagyimir
Volhíniai-hátság
Volodimir Olekszandrovics Zelenszkij
Watergate-botrány
Westlife
Wikimédia Alapítvány
Wikimédia Commons
Wings (album)
With Teeth
XII. Károly svéd király
XVI. Benedek pápa
Zaporizzsja
Zaporizzsjai kozákok
Zsidó naptár
Zsidó vallás
Zsitomir
Zsurzs Kati




A lap szövege Creative Commons Nevezd meg! – Így add tovább! 3.0 licenc alatt van; egyes esetekben más módon is felhasználható. Részletekért lásd a felhasználási feltételeket.