Figyelmeztetés: Az oldal megtekintése csak a 18 éven felüli látogatók számára szól!
Honlapunk cookie-kat használ az Ön számára elérhető szolgáltatások és beállítások biztosításához, valamint honlapunk látogatottságának figyelemmel kíséréséhez. Igen, Elfogadom

Electronica.hu | Az elektrotechnika alapfogalmai : Elektrotechnika | Elektronika



...


...
...


A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Magyarország, szeretlek!
Magyarország, szeretlek!
Műfaj show-jellegű műveltségi vetélkedő

Alkotó John de Mol
Rendező Koós György
Szabó Szilárd
Műsorvezető Pindroch Csaba (2022–)
Korábbi:
Szente Vajk (2011–2021)
Főszereplő Miller Zoltán (2022–)
Vágó Bernadett (2022–)
Korábbiak:
Rátonyi Kriszta (2017–2021)
Harsányi Levente (2016–2021)
Kolozsi Kilián (2018)
Kraszkó Zita (2016–2017)
Tatár Csilla (2016)
Jakupcsek Gabriella (2011–2016)
Csiszár Jenő (2011–2016)
Főcím Varga Viktor: Lehet zöld az ég
(alternatív szöveggel)

Formátum I Love My Country
(Talpa Media)[1]
Ország  Magyarország
Nyelv magyar
Évadok 15
Epizódok328 (epizódlista)
Gyártás
Producer Fazekas Csaba
Operatőr Stenszky Gyula
Részenkénti játékidő 70-80 perc
Gyártó Hung-Ister (2011–2014)
Sugárzás
Eredeti adó M1 (2011–2014)
Duna (2015–)
Eredeti sugárzás2011. október 2.2021. június 6.
Korhatár Tizenkét éven aluliak számára nem ajánlott
További információk
SablonWikidataSegítség

A Magyarország, szeretlek! az MTVA szórakoztató műveltségi vetélkedőshow-sorozata, mely a holland I Love My Country vetélkedőn alapul, műsorvezetője Pindroch Csaba. A műsorban két, három-három hírességből álló csapat, és a két csapatkapitány – 2011-től 2016-ig: Jakupcsek Gabriella és Csiszár Jenő, majd 2016-tól Harsányi Levente párjaként Tatár Csilla, majd Kraszkó Zita, 2017-től pedig Rátonyi Kriszta – verseng Magyarországgal kapcsolatos kérdésekre válaszolva a szintén az országhoz kötődő nyereményért. Az egyes csapattagok jellemzően három korcsoportból (20–29, 30–39, 40–49) kerülnek ki.

A műsor 2011. október 2-án, a közös közszolgálati ’újranyitás’-ként fémjelzett struktúraváltás első elemeként jelent meg a képernyőn a Mindenből egy van, Maradj talpon!, Hacktion, DTK, Lényeg és Gasztroangyal című műsorokkal együtt, majd 33 adás után, 2012. június 3-án tért nyári szünetre. A második évad 2012. szeptember 23-án indult, az első évaddal megegyező keretek között.

Feladatok

A műsor egyes epizódjaiban ugyanazon visszatérő feladattípusok szerepelnek, más-más feladványokkal természetesen. Az egyes feladatok között a Gitano Live együttes elkezd játszani egy magyar dalt, amelynek a címét és előadóját gyorsabban kitaláló csapat két pontot kap. Később a dalfelismerésnek több változata is megjelent: a műsorvezető a dalszöveget olvasta föl, vagy a nem magyar anyanyelvű Daniele Corrente (olasz) vagy Yit Sokha (kambodzsai) énekelte vissza hallás után a zeneszámokat. A megfejtést mindig az adott dal egy részletének közös eléneklése követte, mely során – a második évadtól kezdődően – műsoronként más-más neves énekes erősítette a zenekart.

Vetítő

A csapatok egy-egy – azonos korcsoportú – tagja megtekint egy filmrészletet, majd az ahhoz kapcsolódó kérdésre kell válaszolniuk. Aki hamarabb nyomja le a gombot, az válaszolhat; rossz válasz esetén az ellenfél jut ehhez a lehetőséghez. A jó válasz két pontot ér. A hatodik évad néhány epizódjában a játékot torzított felvételekkel nehezítették.

Lista

Egy adott lista elemeit kell felsorolnia a csapatoknak. Adásonként két lista van, minden listánál azé a felsorolás joga, mely csapat több elemet vállal. Ha sikerül a vállalt számú listaelemet adott idő alatt felsorolniuk, akkor annyi pontot kapnak, amennyit vállaltak, ha nem, akkor a másik csapat kap ugyanennyi pontot.

Szóbeszéd

A csapat legidősebb tagja kap egy szöveget, amit fel kell olvasni a következő csapattagnak. Addig a legfiatalabb tag és a csapatvezető zenét hallgat, hogy ne hallja ezt. A következő csapattag feladata a történet továbbadása emlékezetből. A sor a csapatvezetőig folytatódik, akinek elő kell adnia a történetet. Az eredeti szövegből a készítők előre kiválasztottak pár szót, melyek elhangzása esetén a csapat pontot kap.

Iskolapad

Mindkét csapat egy-egy ismeretlen tizenegy betűs szót kap. A műsorvezető kérdéseket (később igaz-hamis állításokat) tesz fel a csapattagoknak: a jó válasz egy-egy pontot és egy új betűt ér a szóból. A szó kitalálása újabb három pontot ér. A játékot már nem játsszák.

Hírmondó

A Vetítőhöz hasonló játék régi híradóbejátszásokkal és sportközvetítés-részletekkel.

Ketyegő

A csapattagok (felváltva egy piros, egy zöld) leülnek a műsorvezető köré, aki átad egy robbanó dobozt annak a csapatkapitánynak, aki addig vesztésre áll, és kérdéseket tesz fel. Aki passzol vagy rosszul felel, új kérdést kap. A dobozt akkor lehet átadni, ha jó a válasz, ami egy pontot ér. Akinél a doboz felrobban, annak csapata nem kap pontot, a másik csapat megkapja az addig összegyűjtött pontokat. Ezt a játékot 2012. január 1-jétől kéthetente játszották a Hírmondó helyett, majd teljesen átvette helyét.

Ki vagyok én? / Mi vagyok én?

A csapatvezetőknek híres magyar személyeket (majd később fiktív személyeket is) kell körülírniuk. Annyi pont jár, ahány személyt adott idő alatt kitalálnak a csapattagok. A második évadban a játék egy másik változata is megjelent, ahol magyar településneveket kellett hasonlóan kitalálni. Olyan változatok is voltak, ahol a két csapat eltérő kategóriákat kapott, és azok közül választhattak vakon (sportolók/műsorvezetők, regényhősök/mesehősök, regények/filmek).

Ki nevet a végén?

Az egyik csapatnak meg kell tippelnie egy statisztikai adatot, vagy valamilyen, a helyszínen lévő tárgy, vagy a műsorba meghívott vendég által bemutatott tevékenység valamilyen paraméterét. A másik csapat tippelhet, hogy a valós adat nagyobb vagy kisebb. Aki nyer, annyi pontot kap, amennyit a szerencsehordó segítségével pörget.

Vaktérkép

2013. március 24-én bevezetett játék. A műsorvezető egy településről mond információkat, és az egyik játékos megtippelheti a település nevét. A helyes válasz két pontot ér, majd a csapatkapitány megjelölheti egy korong és egy bot segítségével a település helyét a játéktéren lévő térképen további két pontért. Ha a játékos nem találja el a település nevét, a másik csapatkapitány jelölheti meg a helyét.

Ki ne mondd!

A harmadik évadban bevezetett játék. A „Ki/mi vagyok én?”-hez hasonló feladat tíz névvel és négy tiltott szóval, amit a csapatkapitánynak nem szabad kimondania (ezekből a szavakból lehetne a legkönnyebben kitalálni a feladványt). A helyes válasz két pontot ér, de ha elhangzik egy tiltott szó, egy pontot levonnak.

Ne szólj, szám!

Az ötvenedik adásban játszották először. A csapatkapitányoknak három perc alatt kell öt-öt ismert közmondást szavak kimondása nélkül elmutogatni, amit a többieknek ki kell találni. A helyes válaszok három pontot érnek.

Szószóló

Az egyik csapatkapitány mond egy kevésbé ismert, ritkán használt magyar szót, a három csapattag pedig három különböző meghatározást olvas fel. A másik csapatnak négy pontért el kell találnia, melyik meghatározás illik a szóra.

Gyártás

A Magyarország, szeretlek! a Talpa Media holland cég I Love My Country formátumán alapul, melynek jogait már közel negyven országban értékesítették.[1] A megrendelő Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap a Hung-Ister Kft.-t bízta meg a sorozat gyártásával, melynek vezérigazgatója, Fazekas Csaba 2010–2011-ben az MTVA igazgatója volt. Az eredeti megállapodás szerint tizenkét 65-70 perces epizód készült el, majd – miután 2012. január 1-jén adásba került a tizenkettedik rész is – a további adásokat folytatólagosan sugározta az M1. Az évadban 33 rész készült el. A szerződés alapján a műsor öt éven keresztül félévenként meghosszabbítható. A sorozat 37 800 000 forint egyszeri költséggel járt, melyből a díszletet, a főcímet és az arculatot fedezték, míg az epizódköltsége 19 millió forint, mely költségvetés magasabb a Fábry című műsorénál, több mint kétszerese a Csináljuk a fesztivált! adásaiénak, és több mint háromszorosa a Beugró egy epizódjáénak.[2]

Sugárzás

Az első részt az M1 2011 októberi struktúraváltásának egyik legelső elemeként másodikán, vasárnap 20:15-kor mutatták be, majd 2012. június 3-ig – néhány egy-egy hetes szünettel – folyamatosan adásba került az évad 33 epizódja. A második évad ugyanebben az idősávban folytatódott 2012. szeptember 23-tól. 2012 46. hetében november 17-én, szombaton sugároztak új részt a 2012-es Formula–1 amerikai nagydíj közvetítése miatt. 2012. december 30-ig tizennégy epizódot sugároztak, amikor március végéig eltűnt a képernyőkről. A harmadik évad 2013. március 24-én indult. A 2013-as Formula–1 kanadai nagydíj miatt 2013. június 8-án ismét szombaton jelentkezett a műsor. A harmadik évad 2013. szeptember 29-én indult, amelyet az MTVA csatornáinak Itthon vagy! Magyarország, szeretlek! hétvége című műsorfolyama vezetett fel, szolid, átlagban 185 ezres nézettséggel.[3] 2013. november 16-án újfent az amerikai nagydíj miatt szintén szombatra került a műsor. Az évadok előrehaladásával az epizódok sugárzásának kezdete lassanként, a Híradó hosszának növekedésével, későbbre került, a hatodik évad már 20:25-kor kezdődött. A 2014. december 21-ei adás kezdete kézilabda-mérkőzés miatt fél órával későbbre csúszott. A hatodik évad záróepizódja a közmédia szilveszteri adássorozatának része volt, ezzel búcsúztatták a 2014-es évet, december 31-én, szerdán 22:20-as kezdettel.

A közmédia 2015-ös átütemezése részeként a Magyarország, szeretlek! sugárzása is az újdonsült közszolgálati főadón, a Dunán folytatódott, kicsit korábbi, vasárnap 19:30-as időpontban. Az évad első része rövidített epizód volt, mindössze 55 perc, sugárzását 20:00-kor kezdték. A harmadik rész a magyar–görög labdarúgó-mérkőzés miatt szintén rövidített adás volt, amelyet 18:25-kor kezdtek adni.

2015. november 15-én a párizsi terrortámadás miatt kihirdetett nemzeti gyásznapra való tekintettel nem közvetítették az arra a napra tervezett epizódot. Az elmaradt részt november 17-én, kedd este adták le a Dunán 20:35-ös kezdéssel. 2016. november 13-án a 2016-os Formula–1 brazil nagydíj miatt 20:00-kor kezdődött volna, de a futam közvetítése egy órát csúszott, így kb. 21:00-tól tűzték műsorra a soron következő epizódot. A Formula–1-es futamot azért a Duna közvetítette, mert az M4 Sport közben a Magyarország–Andorra labdarúgó-világbajnoki selejtező mérkőzését adta.

Epizódok

ÉvadRészek számaEredeti sugárzásEredeti adó
ÉvadbemutatóÉvadzáró
1.332011. október 2.2012. június 3.M1
2.142012. szeptember 23.2012. december 30.
3.122013. március 24.2013. június 8.
4.142013. szeptember 29.2013. december 29.
5.122014. március 2.2014. május 25.
6.112014. október 5.2014. december 31.
7.132015. március 15.2015. június 14.Duna
8.182015. szeptember 20.2016. január 24.
9.192016. január 31.2016. június 5.
10.402016. augusztus 28.2017. június 11.
11.172017. szeptember 3.2017. december 31.
12.212018. január 7.2018. június 10.

Fogadtatása

Kritikai fogadtatása

A Magyarország, szeretlek! indulásakor többnyire negatív kritikákat kapott. A vélemények szerint a műsornak sem mint vetélkedő, sem mint nemzeti kultúrpropaganda nem sikerült érvényesülnie, ehelyett a bulvár vonalat képviseli. A legtöbben a műsor eltúlzott örömködő légkörét és a műsorvezető ugyanilyen viselkedését emelték ki, mely a kritikusok szerint a nemzeti morált volt hivatott javítani.[4] Erre az észrevételre felelt Szente az Opera Café című műsorban, ahol azt nyilatkozta, hogy a vetélkedőben önmagát adja,[5] ám műsorvezetői stílusa később visszafogottabbá vált. 2012 márciusában Kalmár Csaba azt írta az Origo oldalain, hogy a vetélkedőben „az MTV Csiszár Jenővel és Jakupcsek Gabriellával próbálja előállítani a harsány, színes, ordibálós olasz tévés gameshow-k hangulatát.”[6] A második évad indulásakor, 2012 októberében a HVG kritikusa a műsort együgyűnek jellemezte, mely azért tartalmaz szórakoztató elemeket, és melyet valószínűleg a Fidesz kétharmados országgyűlési térnyerése inspirált.[7]

Nézettség

A műsor első adása az M1 heti ranglistáján második helyezést ért el, csak a Hofélia ismétlése ért el jobb eredményt,[8] és hosszabb távon is a Maradj talpon! mellett az egyik legnézettebb új műsor lett. Az Origo 2012. márciusi összefoglalójában a három legsikeresebb MTV-s műsor közé sorolta – a Maradj talpon! és a Poén Péntek mellett.[6] A későbbiekben a köztévé egyik legnézettebb műsora maradt, a Formula–1 közvetítései és A Dal előzték meg. A negyedik évad indulásakor, 2013 őszén a nézettség visszább esett a tavaszi szintről, mert a heti listát vezető, RTL Klub-os X-Faktor ellen futott.[9]

Évad Műsorvezető Csapatkapitányok Premier Finálé Idősáv Teljes lakosság (4+) Célcsoport (18–49)
Piros csapat Zöld csapat Dátum AMR Dátum AMR AMR SHR AMR SHR
1. Szente Vajk Jakupcsek Gabriella Csiszár Jenő 2011. október 2. 640 ezer 2012. június 3. 683 ezer vasárnap 20:15
2012. nov. 17.: szombat
670 ezer 12,9% 136 ezer 6,4%
2. 2012. szeptember 23. 754 ezer 2012. december 30. 809 ezer 692 ezer 13,7% 114 ezer 5,5%
3. 2013. március 24. 763 ezer 2013. június 8. 633 ezer vasárnap 20:20
2013. jún. 8.: szombat
2013. nov. 16.: szombat
819 ezer 16,5% 139 ezer 7%
4. 2013. szeptember 29. 583 ezer 2013. december 29. 786 ezer 580 ezer 11,6% 98 ezer 4,7%
5. 2014. március 2. 538 ezer 2014. május 25. 555 ezer 521 ezer 10,4% 87 ezer 4,4%
6. 2014. október 5. 462 ezer 2014. december 31. 497 ezer vasárnap 20:25
2014. dec. 21.: 20:55
2014. dec. 31.: szerda, 22:20
488 ezer 10% 92 ezer 4,8%
7. 2015. március 15. 552 ezer 2015. június 14. 445 ezer vasárnap 19:30
2015. márc. 15.: 20:00
2015. márc. 29.: 18:25
2015. ápr. 19.: 20:05
2015. máj. 31.: 21:30
2015. szept. 20.: 20:00
2015. nov. 17.: kedd, 20:35
2016. febr. 28.: 18:40
2017. dec. 10.: 20:15
2018. szept. 16.: 20:05
420 ezer 9,1% 68 ezer 3,9%
8. 2015. szeptember 20. 494 ezer 2016. január 24. 648 ezer 446 ezer 9% 58 ezer 3%
9. Tatár Csilla Harsányi Levente 2016. január 31. 643 ezer 2016. június 5. 277 ezer 435 ezer 9,2% 50 ezer 2,8%
10. Kraszkó Zita 2016. augusztus 28. 300 ezer 2017. június 11. 270 ezer
11. Rátonyi Kriszta 2017. szeptember 3. 359 ezer 2017. december 31. 331 ezer
12. 2018. január 7. 244 ezer 2018. június 10. 218 ezer
13. 2018. szeptember 2. 156 ezer 2019. június 2. 217 ezer
14. 2019. szeptember 1. 151 ezer 2020. március 22. n. a.
15. 2020. szeptember 13. 115 ezer 2021. június 6. 223 ezer
16. Pindroch Csaba Vágó Bernadett Miller Zoltán 2022. január 30. 234 ezer 2022. június 12. 213 ezer vasárnap 19:45
17. 2022. augusztus 21. 180 ezer
Információ forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki/Magyarország,_szeretlek!
A lap szövege Creative Commons Nevezd meg! – Így add tovább! 3.0 licenc alatt van; egyes esetekben más módon is felhasználható. Részletekért lásd a felhasználási feltételeket.
Zdroj: Wikipedia.org - čítajte viac o Magyarország, szeretlek!

Életképek (televíziós sorozat)
Én, Strasznov Ignác, a szélhámos
Éretlenek (televíziós sorozat)
Évmilliók emlékei (televíziós sorozat)
Öregberény
Őrjárat az égen
Űrgammák
…és még egymillió lépés
Abigél (film)
Ablak (műsor)
Angyalbőrben
Az öt zsaru
Az Aranykesztyű lovagjai
A 0416-os szökevény
A 78-as körzet
A Black Rose vár titka
A bunker (film, 1978)
A fekete város (televíziós sorozat)
A Hét (hírműsor)
A kék egér
A kiskosár kalandjai
A kockásfülű nyúl
A legkisebb ugrifüles
A legokosabb osztály
A nagyeszű sündisznócska
A nagy ho-ho-horgász
A napsugár nyomában
A Társulat
A Tenkes kapitánya
A világ metrói (televíziós sorozat)
Banán, pumpa, kurbli
Benedek Elek meséi
Beugró
Bors (televíziós sorozat)
Boxi
Casanova kontra Kékszakáll
Családi kör (televíziós sorozat)
Csupafül
Delta (műsor)
Domonkos, az okostelefon
Dr. Téboly varázsműhelye
DTK – D. Tóth Kriszta Show
Európai népmesék a ládafiában
Fábry
Fölszállott a páva 2012
Főtér (televíziós sorozat)
Fabulák
Família Kft.
Fele királyságom (televíziós sorozat)
Frakk, a macskák réme
Frici, a vállalkozó szellem
Futrinka utca
Gálvölgyi Show
Gombóc tündér
Gyalogbéka
Három kívánság
Hacktion
Hacktion: Újratöltve
Hetedhét gyerekhíradó
Hogy volt?!
Honfoglaló (kvízműsor)
Hungária Kávéház (filmsorozat)
Járóföld (televíziós sorozat)
Játék határok nélkül
Játék határok nélkül 1993
Játék határok nélkül 1994
Játék határok nélkül 1995
Játék határok nélkül 1997
Játék határok nélkül 2014
Játék határok nélkül 2015
Kántor (televíziós sorozat)
Kárpát Expressz
Kékfény
Kémeri (televíziós sorozat)
Két pisztolylövés (televíziós sorozat)
Kíváncsi Fáncsi
Kölyökidő
Különös házasság (televíziós sorozat)
Keménykalap és krumpliorr (televíziós sorozat)
Kerekek és lépések
Keresztanya és én
Kicsi a bors…
Kisváros (televíziós sorozat)
Kis Romulusz
Ki mit tud?
Ki mit tud? (1962)
Ki mit tud? (1963)
Ki mit tud? (1965)
Ki mit tud? (1968)
Ki mit tud? (1972)
Ki mit tud? (1977)
Ki mit tud? (1983)
Ki mit tud? (1988)
Ki mit tud? (1993)
Ki mit tud? (1996)
Komédiások (televíziós sorozat)
Kortárs gyermekversek és dalok
Krisztofóró
Kuckó
Kukori és Kotkoda
Kupé (televíziós műsor)
Kutyakomédiák
Lóti és Futi
Linda (televíziós sorozat)
Másfélmillió lépés Magyarországon (1979)
Magyarország, szeretlek!
Magyarország barlangjai (filmsorozat)
Magyarország kisvasútjai (filmsorozat)
Magyarország madártávlatból (2008)
Magyarország nemzeti parkjai (televíziós sorozat)
Magyarország története (televíziós sorozat)
Magyar népmesék (televíziós sorozat)
Magyar tájak (filmsorozat, 1976–1991)
Magyar tájak (filmsorozat, 1976)
Majomparádé (televíziós sorozat, 1994)
Maradj talpon!
Marci és a kapitány
Marslakók (televíziós sorozat)
Mazsola és Tádé
Mazsola (televíziós sorozat)
Megtörtént bűnügyek (televíziós sorozat)
Mekk Elek, az ezermester
Mesék Mátyás királyról
Mikrobi (televíziós sorozat)
Mindenből egy van
Mindent vagy Semmit
Mirr-Murr kandúr kalandjai
Misi Mókus kalandjai (televíziós sorozat)
Modern képmesék
Mondák a magyar történelemből
Nagyszünet
Na végre, itt a nyár!
Nyár (televíziós műsor)
Nyolc évszak
Panoráma (műsor)
Patika (televíziós sorozat)
Pirx kalandjai
Pityke
Poén Péntek
Princ, a katona
Privát kopó (televíziós sorozat)
Rémusz bácsi meséi (televíziós sorozat)
Rózsa Sándor (televíziós sorozat)
Ridikül
Robog az úthenger
Sándor Mátyás (televíziós sorozat)
Sólyom a sasfészekben (televíziós sorozat)
Süsü, a sárkány (televíziós sorozat)
Sakk, Kempelen úr!
Sebaj Tóbiás
Slovenski utrinki
Sobri
STOP! Közlekedj felnőtt módra!
STOP! Közlekedj okosan!
SZÓSZ?!:)
Szájhősök
Szálka, avagy Bagi és Nacsa megakad a torkán
Száz vasutat, ezeret…
Szent István Vándorlás – Az Országos Kéktúra mentén
Szerencsekerék
Szerencsi, fel!
Szeszélyes évszakok
Szimat Szörény, a szupereb
Tátika – Sztárok kicsiben
Téli kék
Tévé-ovi
Töf-töf elefánt
Túrabakancs (Magyar Televízió)
Túrabakancs (televíziós műsor, Magyar Televízió)
Tüskevár (televíziós sorozat)
Tűzvonalban (televíziós sorozat)
T.I.R.
Telesport
Tinti kalandjai
Tizenkét hónap az erdőn
Trombi és a Tűzmanó
Tudáscseppek
Uborka (bábkabaré)
Unokáink sem fogják látni…
Vízipók-csodapók (televíziós sorozat)
Vackor az első bében
Van benne valami
Varjúdombi meleghozók
Varjúdombi mesék
Vastyúk is talál szeget
Vivát, Benyovszky!
Vuk (film)
Wagner (televíziós sorozat)
Zénó (televíziós sorozat)
Zenés TV Színház
Zsákbamacska
Zsarumeló
Zsebtévé




A lap szövege Creative Commons Nevezd meg! – Így add tovább! 3.0 licenc alatt van; egyes esetekben más módon is felhasználható. Részletekért lásd a felhasználási feltételeket.